Sperm Sayısı Nasıl Artırılır?

Düşük ve kalitesiz sperme sahip olanların ; daha çok sperm sayısına ulaşmak , sperm hareketliliğini ve kalitesini artırmak için neler yapmalı? Sorusuna cevap arıyorsanız yazımız tam size göre.

Günümüz dünyasında erkeklerde görülen sperm azlığı ya da daha bilinen adıyla kısırlık giderek yaygınlaşan bir rahatsızlık haline geldi. Kısırlık hem erkek hem de kadınlar için göz ardı edilemez bir hastalıktır çünkü bu hastalık sonucunda bireyler çocuk sahibi olamamaktadır. Kim çocuk sahibi olmak istemez değil mi? Bu rahatsızlığın görülmesinde farklı etmenler vardır ancak sperm sayısını arttırmak oldukça basittir. Bu konuda sizlere vereceğimiz değerli bilgiler sayesinde sperm sayınızı artırabilir ve kısırlık korkusundan kurtulabileceksiniz.

Sperm sayını arttıran yöntemler nelerdir?

Sperm sayısını artırmada yapmanız gereken en önemli davranış testislerinizi olabildiğince sıcak tutmaktan kaçınmanızdır. Sperm hücreleri aşırı sıcaklıkta çoğalamaz ve aksine azalmaktadır. Sperm sayısını arttıran yöntemler şunlardır: dar pantolon giymekten kaçınma, sıcak su altında ve saunalarda fazla zaman geçirmeme, geniş boxerlar giyme, stresli bir hayattan kaçınma, sigara, alkol ve tütün mamullerinin kullanımını en aza indirgeme, düzenli spor yapmak ve son olarak mastürbasyon sayınızı en aza indirmektir.

Sperm sayısını arttırma yöntemleri nasıl uygulanmalıdır?

Dar pantolonlar testislerinizin çok sıklaşmasına neden olduğundan buradaki kan dolaşımı yavaşlar ve ısı artışı görülür ki bu da sperm üretimini azaltır. Sıcak su ve saunalarda sıcaklığı yüksek ortamlar olduğundan testislerde aşırı ısınmaya neden olur. Geniş boxer giymek testislerinizin rahatlamasına ve ideal sıcaklığın korunmasına yardımcı olacağından sperm sayısını arttırmakta oldukça etkilidir.

Bütün bunların arasında en dikkat çekeni ise stressiz bir hayat yaşamaktır. Stressiz bir hayat günümüz dünyasında ne kadar zor olsa da kendimizi ruhen dinlendirmeye çalışmak sperm sayısının artmasına vesile olacaktır. Çünkü dinlenmiş ve stresten uzak bir bedenin her yönden performansı daha yüksek olur.

Bu konuda üzerinde durulması gereken diğer husus ise tütün mamullerinin tüketimidir. Tütün mamullerinin tüketimi sperm sayısını azaltmanın yanı sıra vücudunuzda farklı rahatsızlıklara da neden olmaktadır. Ancak eğer bağımlılık derecesinde tüketim yapıyorsanız bir an önce tedavi görmelisiniz aksi taktirde sonucunda kısırlığa kadar gidebilen bir yol sizleri beklemektedir.

Spor yapmak ve mastürbasyon sayısını azaltmakta sperm sayısını arttırmada yardımcı olan etmenlerdendir. Spor yapan bireylerin kan dolaşımı yapmayanlara bakılarak daha hızlı olacağından sperm üretimi de hızlanacaktır. Mastürbasyon sayısını azaltmakta tahmin edebileceğiniz gibi bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Sağlıkveyaşam

15 Eylül 2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.