Siyah Noktalardan Kurtulmanın Püf Noktaları

​Siyah noktalar, vücudun yüz, el, bacaklar, sırt ve boyun gibi güneşe maruz kalan kısımlarında görülür. Bu siyah noktalar, pek çok isimlerle dolaşıyor ve kahverengi lekeler, koyu lekeler, yaşlanma noktaları, güneş lekeleri ve karaciğer lekeleri olarak adlandırılmaktadır. Bazı durumlarda yaşlanma belirtileri olabilirler.

Ciltteki siyah noktaları doğal ilaçlarla tedavi etmek kolaydır ve evinizde bulunan bir çok ürünle bu tedavi kolaylıkla yapılabilir. Cildinizden güzel olmayan koyu renk lekeleri çıkarmanız için hangisinin en iyi çalıştığını görmek için aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini deneyin.

Limon Suyu

Limon suyu muhtemelen herhangi bir nedenden kaynaklanan siyah noktalardan kurtulmanın en iyi yolu olabilir. Limon suyu doğal olarak asidiktir ve cilt üzerinde yer alan siyah noktalardan kurtulacak içerikleri özünde barındırır. İhtiyacınız olan şey, bir parça pamuğa uygulanan taze limon suyunun ardından etkilenen bölgeye uygulanmasıdır. Bu, yirmi dakika bekletilmeli ve daha sonra soğuk suyla durulanmalıdır.

Aloe Vera

Aloe, cildin iyileştirici özellikleri ile uzun zamandır bilinmektedir. Güneş yanığı vakalarını tedavi etmek için uzun zamandan beri bilinmektedir, fakat aynı zamanda siyah noktalardan kurtulmak için en iyi çözümlerden biridir.

Taze aloe verayı siyah nokta üzerinde sürerek, ortalama 1 saat orada bırakılmalı ve sonrasında soğuk suyla durulanmalıdır. Bu uygulamayı günde iki kere yapmalı ve bir ay boyunca aksatmadan devam etmelisiniz.

Tereyağ

Tereyağı cilt için çok faydalı laktik asit içerir. Tereyağı direkt olarak cilde uygulandığında, pamuk çubuğu siyah noktaları yok etmenizde sizlere yardımcı olacaktır. İhtiyacınız olan şey, tereyağını cildinize sürün ve birkaç dakika bekleyin, ardından durulayın.

Soğan Suyu

Soğan, koku olarak pek fazla talep görmese de siyah noktaların yok olması sürecinde en etkili gıda ürünlerinin başında gelmektedir. Soğan kokusuna dayanamayanlar için de farklı bir yöntemi vereceğimiz bu yazımızda, isterseniz soğanı cildinize sürerek siyah noktalara çare bulabilir, isterseniz de soğan ile balı bir çorba kaşığında karıştırarak siyah noktalarınıza yedirebilir ve böylelikle soğan kokusundan da kurtulmuş olursunuz.

Küp Şeker

Mutfağınızda mutlaka küp şeker bulunduruyorsunuzdur ve bu küp şekerleri kullanarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem, küp şekeri alarak siyah nokta üzerinde ovmak olacaktır. Ayrıca küp şeker, cildinizdeki lekeleri çıkarmakta da uzman bir üründür. Küp şekerlerden bulunan glikolik asit, siyah noktaların korkulu rüyasıdır.

Domates Suyu

Biraz limon suyu ile karıştırılan domates suyu, çeşitli cilt koşulları için en iyi ilaçların başında gelmektedir. Günde bir kez sıvı karışım olarak alınabilir veya pamuklu bir bez üzerine batırılmış bu karışımla iyileşmek istediğiniz alanları ovabilirsiniz.

Hint yağı

Hint yağı, siyah noktalardan kolayca ve etkili bir şekilde kurtulmaya yardımcı olan en güçlü şifa özelliklerinden bazılarına sahiptir. Gerekli olan tek şey sabah ve akşam siyah noktalara uygulanmasıdır. Her gün bu işlemi yaparak, kısa zamanda siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Sağlıkveyaşam

04 Aralık 2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.