Oje Sümenin Püf Noktaları

Kadınları bakımlı gösteren detaylardan biri olan ojenin ,kullanım ve püf noktaları nelerdir?

Kadınların vazgeçilmezleri arasında olan oje binbir çeşit rengi ve deseniyle tırnaklarınıza kendi trendinizi yaratmak için oldukça geniş yelpazeye sahiptir. Bu konumuzda, oje sürmenin inceliklerini, detaylarını ve püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Birinci Adım: Temizlik

Elleriniz ve tırnaklarınız güzel, temiz ve kuru olmalı ve oje sürmek için hazır olmalılar. Tırnaklarınızın tamamen yağdan arındırılmış olduğundan emin olmak için bir kez daha kontrol edin.

Manikür sırasında tırnağınızı parlatmadıysanız şu anda en aşındırıcı taraftan başlayıp en yumuşak tarafı, tüm tırnak yüzeyini hafifçe örtmeye dikkat edin. Bu, ojenin genel görünümünde muazzam bir fark yaratacaktır.

Ojenin oturması için ihtiyacınız olabilecek her şeye sahip olduğunuzdan emin olun ve önümüzdeki iki saat içinde kullanışlı olabilecek her şeyi yapın.

Tırnaklarınızın görünümünden memnun olduğunuzda, bir gazlı bezin üzerine bir miktar aseton koyun ve tırnağınızın her bir yanındaki yivlere girerek ve bir kerede tırnaklarınızın üzerinden geçin. Bu, tırnaklarınızda kalan suyun herhangi bir kısmının buharlaşmasına neden olur.

İkinci Adım: Taban Kaplaması

Oje şişenizi sallamayın, ancak birkaç kez ters çevirerek yavaşça çevirin. Fırçayı şişeden çıkarın, fırçanın kenarında fırçayı silin ve fırçanın üzerinde çok fazla cilanın akmadığından emin olun ve ardından fırça kılların üst kısmına daldırın.

Tüm tırnağınızı kenardan kenara ve tırnağınızın sonuna kadar kapsadığından emin olun, her zaman sonuna kadar ilerleyin fakat dışarı doğru yaymayın. Tırnağınızın üstü kaplandığında, fırçayı alın ve kenarı taban kaplamayla kaplayan tırnağınızın ucundan sonuna kadar kaydırın.

Üçüncü adım: Renk

Tırnak cilası kimyasal olarak birbirine yapışacak şekilde tasarlanmıştır ve kururken hepsi birlikte kuruyorsa çok daha dayanıklı bir kaplama oluşturur. Tırnaklarınız, ojelerinizin katlar arasında kurumasına izin verdiyse, oldukça hızlı bir şekilde kuruyacaklardır.

Renk uygulaması katlardan biraz farklıdır. Şişeyi yuvarlayarak veya avuç içi arasında bir iki iki kez ters çevirerek hazırlayın. Oje şişesini asla sallamayın; bu durum oje şişesi içerisinde baloncukların oluşmasına neden olacaktır.

Fırçanızı çıkardıktan sonra istediğiniz renkteki ojeyi ince katmanlar halinde tırnaklarınıza sürebilirsiniz. Oldukça dikkatli bir şekilde son hamleyi yapacağınız bu aşamada, ojeyi ne kadar ince katman halinde sürerseniz, son derece doğal bir görünüm elde edersiniz. Bu nedenle, oje sürerken asla ellerinizi titretmemenizi tavsiye ederiz.

Oje sürdükten sonra

Oje sürdükten sonra sıcak sudan uzak durmalısınız. Özellikle, oje sürümünü gerçekleştirdikten kısa bir zaman sonra duş almak istiyorsanız, bu durum ojelerinize zarar verebilir. Bu nedenle, oje sürecinden hemen sonra banyo yapmaktan kaçının

Oje sürmek, son derece ince detayları gerektirir fakat bu detaylardan önce, oje satın alırken oldukça dikkat etmeniz gerekir. Merdivenaltı olarak tabir edilen kozmetik dükkanlarından, ucuz ve bilinmeyen markalara ait olan ojeleri tercih etmekten mutlaka kaçınmalısınız.

Kimyasal madde içeren ojelerden de uzak durmanızı tavsiye ederiz. Tırnağınızın güzel görünmesini isterken, farklı sağlık sorunlarıyla da baş etmek istemezsiniz diye düşünüyoruz ve bu nedenle, aşırı kimyasal maddeler içeren ojelerden uzak durmanızı öneriyoruz.

Ela Bade TOPUZ

Ela Bade TOPUZ

24 Kasım 2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.