Metabolizmayı harekete geçiren 8 yiyecek!

Sizin için metabolizma hızlandırıcı yiyecekleri seçtik.

Kilo vermek ve sağlıklı bir yaşam için metabolizmanızın hızlı çalışması gerekiyor. Vücuttaki fazla yağları yakmak ve kilo almamak için metabolizmanızı çalıştıracak yiyecekler tüketerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Yumurta Akı

Yumurta akı amino asit açısından zengin, vitamin ve protein kaynağıdır.

Su

Evet, su! Susuz kaldığımız zaman vücut defansa geçer ve metabolizma yavaşlar. gün içinde bol su içerek metabolizmanızı düzenini korumasını sağlamalısınız.

Acı Biber

Acı biber içinde yer alan "capsaicin" metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlandı. Yemeklerinize günde bir kaşık acı biber atmayı ihmal etmeyin. Ayrıca içerdiği C vitamini ile bağışıklığınızı da korumanızı sağlar.

Kahve

Yapılan araştırmalara göre kahve içen insanların metabolizması içmeyenlere göre %16 daha fazla çalışıyor.

Yeşil Çay

Yeşil çayda yağ yakıcı EGCG maddesi bulunuyor. Metabolizmanızı çalıştırmak için günde mutlaka 1 fincan yeşil çay içmelisiniz.

Süt

Kalsiyum yağ yakıcı ve metabolizmayı hızlandıran özelliğe sahip. Kalsiyum deposu olarak da süt liste başında geliyor!

Tahıllı Ekmek

Tam tahıllı ekmekler normalden daha fazla yağ yakıcı özelliğe sahip. Çünkü vücudumuz normal ekmeğe göre tam tahıllı ekmeği daha uzun sürede işleyerek efor sarf ediyor.

Mercimek

Kadınların %20'si yeterli demir gereksinimini karşılayamıyor. Kalori yakmak için ise demir önemli. vücudun ihtiyacı olduğu demiri karşılamak ve bu sayede metabolizmayı hızlandırmak için uzmanlar mercimek tüketmeyi öneriyor.

kaynak

Sağlıkveyaşam

18 Ağustos 2014

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.