Güzellik ve Bakım Sırları

Bakımlı ve güzel görünmeniz için yapmanız gerekenler

Bayanlarda güzellik kavramı, ayak tırnaklarından başlar saç diplerinde son bulur. Son derece geniş kapsamlı bir kelime olan ''güzellik'' bayanlarda olduğu gibi erkekler için de önemli bir kavramdır.

Güzel olmak için atılacak adımlar sınırsız derecede farklı boyutlara ulaşmaktadır. Özellikle, her geçen gün farklı teknolojik cihazların da devreye girmesiyle, kimi zaman bayanlar güzellikleri uğruna bıçak altına yatmayı göz önünde bulundurarak hareket etmektedir. Güzellik tüyoları başlıklı bu yazımızda, sizleri bıçak altına yatırmadan birbirinden farklı tüyolar verecek ve güzelliğinizi en kolay ve kaliteli bir şekilde nasıl ön plana çıkarabileceğinizi anlatacağız. Hazırsanız, başlıyorız.

Saçlara yumurta ve yağ

Özellikle yaz aylarında ve tatillerde, bayanların saçlarında ciddi anlamda nem kaybı görülmektedir. Bu nem kaybının önüne geçmek için yapılması gerekenler çok basittir. Deniz suyundaki aşırı tuz ve havuz suyunda ortaya çıkan klor maddesi, saçlar için ciddi zarar teşkil etmektedir. Bu nedenle, saçlara nem katmak için yumurta ve yağ karışımını saçlarınıza sürerek, yaz aylarında saçlarınızın en az hasarla durumu atlatmasına yardımcı olabilirsiniz.

Tırnakları nemlendirin

Vücüdunuzun her noktasında olduğu gibi, tırnaklarınızı da nemlendirmeniz tırnak sağlığınız ve tırnaklarınızda veya tırnak etlerinizde oluşabilecek kuruluk ve hasarları giderecektir. Kaliteli nemlendiriciler kullanarak tırnaklarınızda oluşan problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Ayrıca, losyon kullanacaksanız ''alkol içeren losyonlar''ı tercih etmeniz gerekecektir.

Boyun bölgesine dikkat

Bayanlarda boyun bölgesi çok önemlidir. Boyun, yaş durumunu gösteren nadir bölgeleredn biridir. Bu nedenle, boynunuzu diri tutmanız yaşlanma belirtilerini önlemeniz açısından dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Ev ortamında yapacağınız egzersizler ile boyun bölgenizi daha diri tutabilir, aynı zamanda aşırı güneşlenmekten kaçınmanız boyun sarkması gibi sorunlardan uzak kalmanızı sağlayabilir.

Dudakları çatlatmayın

Dudaklarınızın her zamankinden daha güzel görünmesini isteyenler, dudakları için doğru güzellik ürünlerini kullandıklarından emin olmalılar. Kaliteli dudak malzemeleri, hem dudaklarınızdaki çatlakları önleyecek hem de dudaklarınızın daha dikkat çekici görünmesine yardımcı olacaktır.

Dudaklarınız için yanınızda her daim, çatlak kremi bulundurmalı ve aynı zamanda günlük olarak dudaklarınıza nemlendirici sürerek, bakımını sağlamalısınız.

Bacak sağlığı

Güzellik denildiğinde bacakların önemi, yaz aylarında çok daha fazla ön plana çıkar. Bacakların diri kalması ve güzel görünmesi için, güneşten uzak durmalı, egzersiz yapmayı ihmal etmemeli ve yediğiniz gıdalara özen göstermelisiniz. Erken yaşta yaşlılık belirtilerine sahip olmak istemiyorsanız, mutlaka bacaklarınıza özen göstermelisiniz.

Ayaklar

Ayaklarımı zaten göstermiyorum demekle kurtulacağınızı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Ayak bakımı, yüz bakımı kadar önem teşkil etmektedir. Topuklarda çatlak oluşumunu önlemek, ayak kuruluğuna engel olmak ve ayakların güzel görünmesini sağlamak için, her daim nemlendirici ürünleri tercih edin ve gece yatmadan önce ayak topuklarınızdan bilek bölümüne kadar masaj yaparak, nemlendirici sürün ve sabah kalktığınızda ayaklarınızı yıkamayı unutmayınız.

Esra ÇOBAN

Esra ÇOBAN

29 Kasım 2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.