Doğum Yaklaşıyor

Gebelik heyecanı yaşayan anne adaylarının doğum sürecine girdiğinde nelere dikkat etmeli neler yapmalı hepsi yazımızda.

Doğum yaklaşıyor peki ne yapmak gerekiyor. Her şeyden önce sakin olmak en önemlisi. Hamilelik döneminden önce belirlenen aile planlamasına uygun doğum yapılacak olan hastanenin ikamet edilen eve mesafesi, rahatlığı, gelecek olan ziyaretçilerin ziyaret saati en önemlisi de bebeğin ve annenin sağlığı için yapılacak olan şeyler o hastaneyi seçmek için çok önemlidir. Bunun dışında farklı bir B planının olması gerekmektedir. Olabilecek sıkıntılara karşı önlem olarak ikinci bir hastanenin ayarlanması şart.

Doğum çantası hastanede doğumdan önce, doğum sırasında ve doğumdan sonra işe yarayacak en önemli şey. Sonuçta doğum yaklaşıyor ve o an ihtiyaç duyulacak şeyleri bulmakla vakit kaybedilmemesi gerek. Doğum çantasının içerisinde bulunması gereken eşyalar içerisinde annenin ve bebeğin kıyafetleri, bebek battaniyesi, anne için terlik, çorap, atıştırmalık yiyecekler, su, havlu, annenin bakımı için makyaj malzemeleri, fotoğraf makinesi ve bunun gibi önemli eşyalar olmalıdır. Doğumdan önce annenin rahatlaması için müzik dinlemek önemli olabilir bu yüzden kulaklıkta isteğe uygun konulabilir.

Anne adaylarından çok baba adayları da doğum yaklaşıyor diye telaşlanıp sakin kalamayabilirler.Baba adaylarının en büyük görevlerinden biri o an eşlerini sakinleştirmek ve onlara yanındayım hissi vererek yalnız olmadıklarını hissettirmeleridir çünkü hamilelik süresinde salgılanan hormonlar yüzünden anne adayları kendilerini yalnız hissedebilirler. Kafalarında hep doğum zamanı canlanır. Bu da onları daha zor anlara sevk eder.

Kader KAYALI

Kader KAYALI

10 Mart 2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.